Spotkanie ze świętym Marcinem

11.11.2018r.
Podczas spotkania ze świętym Marcinem w Lichyni dzieci przedstawiły program artystyczny: śpiewały piosenki w języku polskim i niemieckim oraz wykonały tańce. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem.

Dzień Odzyskania Niepodległości Narodowej

9.11.2018r.
Dziś w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Odzyskania Niepodległości Narodowej”. Dzieci zostały zaznajomione z tematyką odzyskania niepodległości. Wykleiły duże serce narodowymi barwami i w galowych strojach odśpiewały Hymn Narodowy.

Spotkanie z panią pielęgniarką - Lichynia

8.10.2018r. - W naszym przedszkolu zagościła do nas pani pielęgniarka, przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat prawidłowej higieny. Ze sobą miała dużą sztuczną szczękę, która się dzieciom bardzo spodobała. Rozmowa uwieńczona była krótkim filmikiem edukacyjnym.

Dzień Pieczonego Ziemniaka w Lichyni

5.10.2018r. wybraliśmy się na wycieczkę w pole. Wyposażeni we wiaderka i wygodne buty zabraliśmy się do zbierania ziemniaków. Następnie je przeliczaliśmy i porównywaliśmy ich wielkości. Dzieciom przedstawiono krótką historię ziemniaków w Polsce.  Na świeżym powietrzu przygotowany był dla nich tor przeszkód oraz zabawy zręcznościowe. Uwieńczeniem imprezy było upieczenie ziemniaków w ognisku oraz pieczenie kiełbasek. Po konsumpcji powróciliśmy zmęczeni ale w bardzo dobrych nastrojach do przedszkola. Serdecznie podziękowania dla rodziców za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Dzień Seniora

22 stycznia obchodziliśmy w szkole Dzień Seniora. Z tej okazji przedszkolaki wykonały piękne układy taneczne, do muzyki klasycznej, jak i nowoczesnej. Do występu dzieci przygotowywały się kilka tygodni, by jak najlepiej zaprezentować się przed szerszą publicznością, w tym między innymi swoim dziadkom. Popisy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Spotkanie z policją

24.09.2018 r. odbyło się spotkanie z panem policjantem Zbigniewem Chałatem, na którym dzieci uczyły się w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas. Podczas pogadanki dowiedziały się, że nie wolno rozmawiać z obcymi i brać od nich żadnego poczęstunku, jak również nie oddalać się z nimi. Wiedzą jak bezpiecznie poruszać się przy jezdni i przez nią przejść oraz jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania dzieci pozytywnie rozwiązały test zwierający informacje omawiane na spotkaniu. Rozmowa z panem policjantem przebiegała w bardzo miłej atmosferze i dzieci bardzo chętnie brały w niej udział: odpowiadały na pytania i ochoczo je same zadawały. Dodatkowo poznały na czym polega praca policjanta. Dzień ten był bardzo atrakcyjny dla dzieci.

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów: