Bajeczne Melodie

"W czwartek 27.10.2022r. grupa starszaków z przedszkola wzięła udział w Festiwalu "Bajeczne Melodie" organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Nie bój się chcieć" z bajki "Zwierzogród".

Był to dzień pełen emocji, dzieci pięknie i odważnie się zaprezentowały otrzymując wyróżnienie oraz nagrody. "

 

Pierwszy miesiąc w przedszkolu

Wrzesień i październik upłynął przedszkolakom bardzo radośnie.

W przedszkolu obchodziliśmy dni:
Pierwszy Dzień Jesieni - dzień zabawy darami jesieni, zabaw przy muzyce z wykorzystaniem instrumentów, układanie puzzli, quiz.
Owocowy Dzień - dzieci poznawały owoce za pomocą zmysłów: dotyku, smaku, węchu i wzroku. Dzieci wykonały pracę plastyczną "owocowe przetwory" stemplując jabłkiem, a na koniec starszaki pokroiły owoce z których powstała sałatka owocowa, którą ze smakiem zjadły.
Dzień Przedszkolaka - Dzień piżamy. Dzień pełen zabaw i atrakcji, ale również w tym dniu poruszony został bardzo ważny temat solidarności z chorymi dziećmi.
Międzynarodowy Dzień Kropki - dzień kreatywności, talentów, odwagi i zabawy.

Dzieci spotkały się również z panią policjantką, która przeprowadziła z dziećmi rozmowę dotyczącą bezpieczeństwa oraz opowiedziała o swoim zawodzie. Przedszkolaki odwiedziła także pani pielęgniarka, która opowiedziała jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Z pewnością informacje te zostaną na długo w pamięci dzieci "

 

Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

Początek wiosny był w naszym przedszkolu bardzo interesujący. Odwiedziła nas właścicielka dwóch alpak. Dzieci miały okazję posłuchać ciekawostek dotyczących alpak, jak również nakarmić je, przytulić oraz pospacerować z nimi.
Oprócz tego przedszkolaki z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wykonały swoje kolorowe gaiki, z którymi przeszliśmy się po okolicy.
21 marca przypadał również Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlatego też jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem założyliśmy w tym dniu kolorowe skarpetki „nie do pary”. Była to świetna okazja do nauki tolerancji oraz wrażliwości.
Wiosnę przywitaliśmy bardzo pracowicie ale też z wielką radością.

Ania Ciupka
Aneta Duda

 

Bal karnawałowy 2022

27 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. W tym dniu wszystkie dzieci zaprezentowały swoje stroje na pokazie mody. Najczęściej pojawiały się księżniczki, policjanci, Spider man-i, postaci z bajki Psi Patrol. Podczas balu dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju konkurencjach i zadaniach oraz bawiły się przy muzyce wykorzystując balony. Dzieciaki musiały wykazać się dużym sprytem i spostrzegawczościom aby odnaleźć ukryte upominki w sali. Zarówno maluszki jak i starszaki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Rada Rodziców zafundowała poczęstunek oraz małe upominki dla dzieci. Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Rok szkolny 2021/2022 w przedszkolu

Witamy w nowym roku szkolnym 2021/2022

  

 

Strona 1 z 38

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
278317
Free business joomla templates